Transport międzynarodowy rzeczy

Licencja na transport międzynarodowy rzeczy bez zbędnych formalności

Pomagamy w
załatwieniu licencji!

W oparciu o wiedzę i doświadczenie nasza firma oferuje profesjonalną i kompleksową pomoc w dopełnieniu wszelkich formalności w załatwieniu, a także odnowieniu licencji na transport międzynarodowy rzeczy.

Kiedy wymagana jest licencja na transport lub zezwolenie?

Jeśli planujesz rozpoczęcie działalności gospodarczej, w zakresie której będą świadczone usługi transportowe lub chcesz poszerzyć zakres czynności o takie usługi, wymagane będą odpowiednie licencje lub zezwolenia. W zależności od rodzaju transportu i zasięgu działalności, należy złożyć w wniosek o wydanie jednego lub kilku z poniższych dokumentów:

Licencja wspólnotowa - wymagana jest do świadczenia usług w zakresie międzynarodowego transportu drogowego rzeczy (pojazdy o DMC powyżej 3,5t) lub międzynarodowego transportu drogowego osób (powyżej 9 miejsc łącznie z kierowcą). Wniosek składa się w Głównym Inspektoracie Transportu Drogowego. Licencja wspólnotowa wydawana jest na 5 lub 10 lat. Aby otrzymać licencję wspólnotową wymagane jest zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego. Jeśli przedsiębiorca nie posiada zezwolenia, jest ono wydawane razem z licencją wspólnotową.
Licencja w zakresie pośrednictwa przy przewozie rzeczy - wymagana jest do świadczenia usług w zakresie pośrednictwa przy przewozie rzeczy czyli tzw. spedycji. Wniosek składa się w starostwie właściwym ze względu na miejsce siedziby przedsiębiorstwa. Zezwolenie wydawane jest na okres od 2 do 50 lat.
Wzór zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego

Zamów darmową wycenę

Wypełnij formularz byśmy mogli dowiedzieć się więcej na temat Twoich potrzeb i mogli przygotować dla Ciebie odpowiednią ofertę.